Działania i inicjatywy

Działania i inicjatywy

 

Październik 2023 

Działania w miesiącu październik – 2023 w ramach projektu „Centrum Usług Społecznych w Gminie Kozienice – miejsce integracji i koordynacji usług społecznych dla mieszkańców

 

„Strefa Aktywnej Młodzieży”

Działanie wspierające w ramach Pakietu Usług Społecznych  „Akademia Rodziny”, którego celem głównym wzmacnianie i zaangażowanie młodych ludzi w budowanie dialogu z lokalnymi instytucjami oraz planowanie i realizacja inicjatyw obywatelskich (w tym oddolnych pomysłów dzieci i młodzieży). Spotkania odbywają się w miejscowości Świerże Górne, przy współpracy Klubu Seniora, Ochotniczej Straży Pożarnej w Świerżach Górnych.
W spotkania angażują się również Rodzice oraz prywatni partnerzy. Tym razem w ramach warsztatów kulinarnych, młodzież przygotowała hamburgery. Warsztaty  odbyły się min. z środków zebranych podczas sprzedaży przekąsek podczas inicjatywy „Kino pod chmurką” oraz dzięki wsparciu prywatnego przedsiębiorcy Michała Józefowicza Firmy “Szpilka” w Kozienicach.

 

„Rodzina ma MOC”

Warsztaty rodzinne to kolejne spotkanie odbywające się w ramach projektu „Rodzina ma MOC” – to cykliczne spotkania mające na celu wszechstronne wsparcie rodzin z terenu Gminy Kozienice i zaangażowanie ich do wspólnych działań na rzecz swojej miejscowości. W ramach spotkań realizowane są inicjatywy oddolne dla mieszkańców miejscowości Świerże Górne przy współpracy działających instytucji i organizacji z terenu Świerże Górne. Dzięki wsparciu Klubu Seniora oraz Biblioteki Fili nr. 7 w Świerżach Górnych udało się zorganizować Rodzinne warsztaty jesiennych dekoracji.

 

 

“Wizyta studyjna” 20.10.2023r.

Nasze Centrum Usług Społecznych jako przykład dobrych praktyk w Gminie Kozienice. Wizyta studyjna pracowników Pomocy Społecznej z Wielkopolski oraz przedstawicieli Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Wielkopolsce, podczas której dzieliliśmy się naszymi doświadczeniami z przekształcenia z MGOPS w Centrum Usług Społecznych w Kozienicach.

 

 

„Akcja zbierania plastikowych nakrętek dla Marcela Króla”

“Wkręcamy w pomoc” wspierając dzieci z Gminy Kozienice. 30.11.2023r. przekazaliśmy worki plastikowych nakrętek przeznaczonych na rehabilitacje Marcelka Króla z Nowej Wsi.

Cieszymy się że w akcję Kozienickiego Domu Kultury im. Boguslawa Klimczuka zaangażowani są najmłodsi i najstarsi mieszkańcy.

Informujemy, że od 1 listopada rozpoczynamy kolejną zbiórkę. Tym razem korki przeznaczamy na rehabilitację Marcelinki Zawadzkiej z Kozienic.

  • Dziękujemy za dotychczasowe wsparcie. Zachęcamy Państwa do przynoszenia nakrętek do naszych punktów zbiórki:
  • Dzienny Dom Senior + w Kozienicach Al. 1 Maja 8, Kozienice;
  • Świetlica Środowiskowa ul. Marii Skłodowskiej-Curie 3;
  • Świetlica Środowiskowa działająca przy PSP nr.1 w Kozienicach, ul. Kościuszki 1;
  • Świetlica Środowiskowa działająca przy PSP w Janikowie, Janików 1;
  • Świetlica Środowiskowa przy PSP im. Bp. Jana Chrapka w Świerżach Górnych 25 a;
  • Klub Seniora w Świerżach Górnych 59 A przy OSP Świerże Górne;
  • Centrum Usług Społecznych w Kozienicach, ul. Radomska 36;

 

 

Projekt „Ludzie z pasją” to cykl spotkań, który został stworzony w odpowiedzi na potrzeby mieszkańców a jego celem jest rozszerzenie oferty edukacyjnej, kulturalnej dla osób dorosłych, seniorów z miejscowości Ryczywół. Tym razem członkinie grupy edukacyjnej mieli możliwość spotkania się w Naszym Centrum. Na spotkaniu omówiliśmy kwestie dalszych spotkań, przedstawiony został wniosek o pozyskanie środków na inicjatywę dla mieszkańców z wykorzystaniem zasobów miejscowości jak również samych mieszkańców.